תכנון קונסטרוקציה

חברת 'א.מ.ה הנדסה' מספקת שירותי תכנון קונסטרוקציה (תכנון שלד) ע"י קונסטרוקטורים מומחים בעלי הסמכה, ותק וניסיון בתחום.

תפקידו של הקונסטרוקטור (מתכנן השלד) הוא לתכנן את המבנים למצבים גבוליים של תפקוד, תוך התחשבות בעומסים הפועלים על המבנה כעומסים סטטיים – המשקלים הנובעים למעשה מחומרי הבנייה ומציוד שיותקן בו בעתיד. כמו כן, חייבת להיות התחשבות גם בעומסים דינאמיים כמו רעידות אדמה לדוגמא.

 

חשוב לבחור קונסטרוקטור מקצועי, מוסמך ובעל ידע וניסיון בשטח כיוון שרק הוא ידע להתחשב בדברים נוספים כמו עיצוב אדריכלי, חומרי הגמר השונים ולתת את ההכנות והדגשים בהתאם.

נוסף על כך, קונסטרוקטור בעל ניסיון ידע להתגבר על מכשולים המגיעים במהלך התכנון והביצוע תוך התחשבות מלאה בפן הכלכלי של הפרויקט, דרישות היועצים השונים ובטיחות מלאה.

חברתנו נותנת מענה בכל העניינים הקשורים לתכנון ההנדסי ולבעיות הקשורות לשלד במבנה קיים כדוגמת סדקים המופיעים בקירות או בתקרת הבית, שקיעות ברצפה, הורדת עמודי בניין, שבירת קירות פנימיים וחיצוניים וביצוע שינויים באלמנטים כמו קירות בטון, קורות בטון, קירות תומכים ועוד.

ברוב המקרים, השירות נדרש עקב התקלפות או התפרקות חלקי בטון עקב בלאי ישן או רטיבות מתמשכת שגרמה לחלודה בברזל הפנימי בתוך אלמנטים מבטון מזוין.

בנוסף, השירות ניתן גם במקרים בהם מדובר על שיניי יעוד במבנה קיים שגורמת לתוספת משקל ועקב כך נדרשים חיזוקים.

השירות כולל ייעוץ מוסמך על ידי קונסטרוקטור מקצועי ומיומן אשר מפיק תכנית עבודה והנחיות קונסטרוקטיביות למתן הפתרונות הנדרשים במבנה, ולאחר מכן ביצוע העבודה על ידי החברה.

חברתנו נותנת מענה הן מבחינת התכנון ההנדסי והן מבחינת הביצוע בפועל של בניית גלריה מקונסטרוקציית מתכת / עץ. כמו כן, סגירת חללים בתוך מבנה קיים.

השירות כולל ייעוץ וליווי על ידי קונסטרוקטור מוסמך שמפיק תכנית עבודה והנחיות קונסטרוקטיביות לתכנון הגלריה או לסגירת חלל בבית, ולאחר מכן ביצוע העבודה נעשית על ידי חברתנו.

חברתנו נותנת גם ייעוץ לבדיקה קונסטרוקטיבית של מבנה קיים בין אם הוא גמור ובין אם בשלבי בניית השלד או בסיומו.

ישנן מספר סיבות להזמנת בדיקה:

 1. בדיקת שלד מבנה חדש בגמר או במהלך ביצועו: במקרים אלו, נבדק ביצוע השלד, והאם מתאים לדרישות התקנים.
 2. ביצוע שינויים במבנה קיים: בעלי הנכס מבקשים לעשות שינויים במבנה. שינויים הכוללים פירוק קירות או או אלמנטים מסוימים במבנה, ונדרש אישור קונסטרוקטור מוסמך שיבדוק בצורה מקצועית האם ניתן לבצע שינויים אלו. במידה וכן, יגיש אישור מוסמך החתום על ידיו.
 3. בעיות קונסטרוקטיביות בשלד המבנה: בדיקה עקב הופעות פגמים במבנה כדוגמת סדקים או סימנים לליקויים אחרים שיכולים להיקשר לשלד המבנה.
 4. תוספת שטח בנוי למבנה קיים: בעל נכס מתכוון להוסיף שטח מגורים למבנה, ולכן נדרשת בדיקת קונסטרוקטור אשר יבחן אם המבנה מסוגל לקבל את תוספת המשקל והעומסים עקב התוספות. *חשוב לציין – במקרים כאלו, יתכן ותידרש התייעצות עם מהנדס ביסוס ו/או ביצוע "חפירות גישוש" לבדיקת חוזק הקרקע והיסודות הקיימים במבנה.

חברתנו מציעה מגוון שירותי קונסטרוקטור מתקדמים ופתרונות הנדסיים מורכבים – ייעוץ וחוות דעת הנדסית, משפטית וקונסטרוקטיבית, שירותי ייעוץ לחיזוק מבנים ואישורי קונסטרוקטור ללקוחות פרטיים ולגופים ציבוריים.

התמחויות מיוחדות הניתנו על ידי חברתנו:

 1. בניית גלריה מברזל
 2. אישור קונסטרוקטור
 3. חוות דעת הנדסית ומשפטית
 4. חיזוק מבנים, חיזוק עמודי בניין, חיזוק בית ישן, שבירת קירות, אישור קונסטרוקטור להורדת עמודי בניין
 5. בוררות הנדסית
 6. תכנון וייעוץ הנדסי
 7. הגדלת פתח בקירות
 8. ביצוע שינויים בשלד המבנה
 9. בדק בית ומבנים
 10. ביצוע שינויים בשלד המבנה מחייב התקנת חיזוקים שמבוצעים על ידי פרופיליי מתכת המחוברים לאלמנטים נושאים במבנה דוגמת עמודי בטון קיימים.

ביצוע העבודה נעשה על ידי קונסטרוקטור מוסמך ובעל ניסיון מטעם חברתנו.

חברתנו מתמחה במתן מענה  בכל הקשור לתכנון הנדסי של מבנה הכולל ביצוע בפועל ותוספות למבנה הקיים, למבנה מגורים ואף למבנה תעשייה / מסחר.

השירות כולל ייעוץ וליווי מקונסטרוקטור מוסמך אשר מפיק תכנית עבודה והנחיות קונסטרוקטיביות למתן הפתרונות הנדרשים במבנה, ולאחר מכן ביצוע העבודה על ידי חברתנו.